کتابچه دنیای شی گرا

دسته بندي : وب و برنامه نویسی » گوناگون
توضیحات:
کتابچه دنیای شی گرا، نوشته: امیررضا اندیشمند، در قالب فایل pdf در 19 صفحه.

زبان: فارسی
سال نشر: 2023/1402
تعداد صفحات: 19
نوع انتشار : الکترونیکی

حتما تا به حال کلمه OOP به گوشتان خورده است.
OOP (object oriented programming) یا برنامه نویسی شی گرا یک شیوه برنامه نویسی مبتنی بر اشیا است که یک الگو و سبک محبوب برنامه نویسی در میان برنامه نویسان است.
در حال حاضر یکی از مهارت های ضروری که هر برنامه نویسی از مبتدی تا خبره باید آن را فراگرفته باشد بحث شی گرایی است که می بینیم در مصاحبه های شغلی حداقل یک سوال در مورد OOP پرسیده می شود. پس فراگیری این مبحث از لازمه های اصلی تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب است.
کتابچه دنیای شی گرا به بررسی تاریخچه شی گرایی و مباحث آن می پردازد و با آوردن مثال های عینی به درک هر چه راحت تر این مفاهیم به شما کمک می کند.
یکی از حسن هایی که این کتاب دارد این است که در آن از کد نویسی خبری نیست و تمرکز آن فقط روی مفاهیم است و همچنین در خود کتاب نیز ذکر شده که پس از خواندن کتاب نحوه پیاده سازی مباحث آن در زبان برنامه نویسی مورد نظرتان را فرا بگیرید.
اهمیت درک این مباحث به قدری زیاد هست که درک آن به تنهایی 50 درصد از مسیر یادگیری است از دلایلی که از کد نویسی برای پیاده سازی مفاهیم در کتاب استفاده نشده است می توان به این اشاره کرد که افراد فارق از نوع زبان برنامه نویسی بتوانند کتاب را مطالعه کنند و از آن بهره ببرند و همچنین یک کتاب فارق از کد نویسی تمرکز نویسنده را بر روی (ارائه مباحث تئوری به بهترین شکل ممکن) افزایش می دهد.
به نظر من دلیل اینکه این سبک برنامه نویسی تا به حال محبوبیت خود را حفظ کرده و پر قدرت بر جای خود باقی است این است مفاهیم آن برگرفته از طبیعت است که به ما در درک راحت تر و پیاده سازی آسان تر کد ها کمک بسیاری می کند.
این کتابچه برای افرادی که تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کرده اند بسیار مفید است
و همچنین می توان آن را برای افرادی که هنوز به درک درستی از مفاهیم شی گرایی نرسیده اند توصیه کرد زیرا این مفاهیم دقیقا همانند لقمه جویده شده و آماده است و منتظر است تا شما قورتش دهید.
دسته بندی: وب و برنامه نویسی » گوناگون

تعداد مشاهده: 1698 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: pdf

تعداد صفحات: 19

حجم فایل:2,484 کیلوبایت

 قیمت: 10,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    فایل را از حالت فشرده خارج کنید

  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل پی دی اف